Zasady bezpieczeństwa

Żyjemy w czasach, w których wszędzie trzeba zachować ostrożność, zwłaszcza gdy chodzi o pieniądze. Niestety wśród tysięcy uczciwych kupujących czy sprzedających, są i tacy, których nie interesuje nasz towar a jedynie nasze pieniądze. Przypominamy, że Ogloszenia-Lokalne.eu to portal ogłoszeń lokalnych, który jedynie kojarzy ze sobą dwie strony transakcji, jednak nie odpowiada za jej przebieg oraz nie uczestniczy w sporach powstałych z powodu niewłaściwego przebiegu transakcji. Dbając o bezpieczeństwo Państwa pieniędzy i by uchronić Was przed oszustami, pragniemy przedstawić kilka rad, jak nie paść ofiarą oszustów.1. Transakcji prosimy dokonywać osobiście (radzimy interesować się ofertami z Państwa miasta lub regionu, by w grę wchodziło spotkanie i osobiste sfinalizowanie transakcji)

2. Absolutnie nie radzimy wysyłać żadnych zaliczek (niestety istnieje prawdopodobieństwo, że po przelaniu zaliczki "sprzedający" nagle zniknie - wszelkie zaliczki wysyłają Państwo na własną odpowiedzialność)

3. Unikajmy "niezwykłych okazji" w internecie. Jeśli zobaczymy np. ofertę sprzedaży nowego telefonu, którego cena jest o 30-50% niższa niż większość ofert w internecie, to powinniśmy ją uważać jako ofertę "wysokiego ryzyka".

4. Jeśli zainteresowała nas jakaś oferta, nie bójmy się kontaktować z ogłoszeniodawcą (np. poprzez formularz kontaktowy na stronie ogłoszenia lub telefonicznie - o ile ogłoszeniodawca umieścił numer) i pytać o dużą ilość szczegółów. Jeśli to oszust, to przy dużej ilości pytań, może się z czymś "wsypać".

5. Jeśli mamy mailowy kontakt z ogłoszeniodawcą, starajmy się uważnie czytać i analizować to, co do nas napisał. Nasze podejrzenia powinny budzić takie rzeczy, jak nie do końca poprawna polszczyzna, jakieś dziwne historyjki, w których lubują się oszuści, np. że pilnie zależy im na towarze i są gotowi po przesłaniu go zapłacić 2 razy więcej.

6. Jeśli podczas przeglądania ofert, któraś z nich wzbudzi Państwa podejrzenia, prosimy zgłosić tę ofertę za pomocą linku "Zgłoś naruszenie", znajdującego się na stronie ogłoszenia. O podobne zachowanie prosimy też w przypadku, jeśli znajdziecie Państwo ogłoszenie o którym wiecie, że jest oszustwem lub zostało opublikowane przez osobę o której wiecie, że jest oszustem.

7. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji, możemy prześwietlić daną ofertę czy ogłoszeniodawcę w internecie za pomocą wyszukiwarki Google, używając jako słów kluczowych maila ogłoszeniodawcy lub tytułu ogłoszenia. Dużo oszukanych internatów dzieli się swoimi historiami w internecie. Proszę pamiętać, że najlepszą bronią przeciw internetowym oszustom, jest Państwa zdrowy rozsądek oraz zasada "ograniczonego zaufania".